5 powodów, dla których warto kupić meble drewniane

07-09-2020

Odpowiednio wybrane meble pozostaną z Tobą i Twoją rodziną na wiele lat, dlatego przy zakupie warto postawić na wytrzymałość, komfort użytkowania i wysoką estetykę. Meble drewniane zapewnią Ci to wszystko i jeszcze więcej! Przeczytaj, jakie czynniki składają się na ich jakość i dlaczego warto się na nie zdecydować.

 

 

1. Trwałość

 

Największą zaletą mebli drewnianych jest wyjątkowa wytrzymałość. Niestraszne im remonty, przeprowadzki lub nieokiełznana dziecięca energia: prawidłowo konserwowane meble zachowają swoją formę i właściwości przez dziesiątki lat. Sprzętu nie trzeba wymieniać, więc inwestycja szybko się zwróci. Co więcej, jeden komplet może służyć nawet kilku pokoleniom właścicieli.

 

 

2. Unikalność

 

Nie ma dwóch takich samych kawałków drewna. Każdy element zestawu mebli będzie mieć nieco inne zabarwienie i układ słojów; całość jest spójna i jednolita, lecz daleko jej do sztucznej symetrii rodem z taśm maszynowych. Kupując meble drewniane mamy pewność, że otrzymany produkt nie ma swojego odpowiednika w żadnej innej pracowni.

 

 

3. Naturalność

 

Mówiąc najprościej: drewno jest zdrowe. Tworzywo jest całkowicie naturalne, a ekologiczne lakiery i bejce stosowane do wykończenia powierzchni nie wpływają negatywnie na ludzki organizm. Drewno ma również właściwości antystatyczne, nie przyciąga zbyt wiele kurzu, dlatego poleca się je szczególnie alergikom. Dużą zaletą drewna jest także higroskopijność. Tworzywo ma zdolność do absorbcji i oddawania wilgoci z otoczenia, dlatego utrzyma się w dobrym stanie bez względu na warunki we wnętrzu.

 

 

4. Elegancja

 

Naturalne tworzywo zawsze prezentuje się lepiej, niż syntetyczny substytut. Meble z płyty wiórowej lub MDF wydają się estetyczne, lecz w trakcie użytkowania odsłaniają swoje mankamenty. Materiał przyciąga kurz, powierzchnia matowieje i odpryskuje: sprzęty szybko zaczną wyglądać niechlujnie. W przypadku drewna sytuacja ma się zupełnie inaczej. Przy odpowiedniej pielęgnacji meble drewniane wyglądają jak nowe, a proces starzenia jedynie doda im charakteru.

 

 

5. Uniwersalność

 

Drewno dobrze łączy się z każdym tworzywem, dlatego możesz wykorzystać je w dowolnym wnętrzu. Minimalistyczne meble o lekkiej konstrukcji współgrają ze szkłem i metalem, a masywne konstrukcje w ciemnym odcieniu znakomicie odnajdą się w bogatym stylu glamour. Prosty komplet drewnianych mebli jest także bazą dla aranżacyjnych eksperymentów. Jeśli masz ochotę na stylową rewolucję, wystarczy wymienić tekstylia i dodatki: pokój zyska nowe oblicze, a meble będą wyglądać równie dobrze w każdym otoczeniu.